Sportoviště u ČOV

Dobrý den,

ještě jeden sportovní příspěvek - informace ke stavbě hřiště u ČOV. Stavba sportoviště je aktuálně dokončena. V tuto chvíli dojde k předání hřiště dodavatelem na obec. Správcem hřiště se stane Sokol Čakovičky.

Další kroky

 1. K předání hřiště dojde v týdnu od 8.10.2018.
 2. Sokol Čakovičky aktuálně připravuje pravidla používání hřiště, o kterých bude následně informovat na stránkách obce.
 3. U hřiště ještě dojde k úpravě okolí - především pokládce zámkové dlažby z čelní strany, aby se na umělý povrch hřiště nenosila hlína. Pokládku bude obec realizovat sama.
 4. Oficiální otevření hřiště je plánováno na víkend 27.-28.10. u příležitosti oslav výročí založení Československa (předpokládáme ale, že dostupnost hřiště už bude před tím - podle výsledku předávání) - tato aktivita bude v režii budoucího zastupitelstva

Sousedská a osobní prosba

Dovolte mi doplnit ještě jednu osobní a vlastně i sousedskou prosbu. O hřiště je očividně velký zájem, což mě hodně těší. Těší mě to i proto, že je to ze strany dospělých i dětí. Díky tomu se ale zásadním způsobem zvýšil výskyt dětí na panelové cestě a kolem dětského hřiště - Mraveniště. Zároveň stejnou cestou jezdí hodně obyvatel vyvážet bio odpad na obecní deponii.

Chtěl bych Vás tedy všechny touto cestou a velmi slušně požádat, PROSÍM jezděte, nejen v autech, pomalu, s ohledem k těm nejmenším i jejich rodičům. Na rozdíl od Vás řidičů, oni často ještě nemají rozum a vůbec netuší, co se děje tzv. "za zatáčkou". Zároveň prosím, nepoužívejte prostor před hřištěm jako kruhový objezd. Cílem je aby tam rostla tráva.

Tahle připomínka samozřejmě platí pro celé Čakovičky.

Děkuji Vám za pochopení
Tomáš Kutěj

5 Responses

 1. Dobrý den Tomáši, na zastupitelstvu bylo řečeno, že v pojistce hřiště nebude zahrnut vandalismus, protože by to bylo moc drahé. Vy jste mi ale řekl (později osobně, protože jste na zastupitelstvu nebyl), že vandalismus pojištěný bude. Jak to tedy opravdu je/bude? Dle mého názoru měl být terén před hřištěm upraven ihned a ne to řešit až následně, ale to jen taková poznámka, která již současnou situaci nezmění a doufám, že se nebude muset na jaře povrch měnit... Martin Poprštein
  • Tomáš Kutěj
   Dobrý den, v pojistné smlouvě je počítáno s úmyslným i neúmyslným poškozením hřiště.
 2. Dobrý den, děkuji za odpověď. To je dobrá zpráva. U jaké společnosti bude pojistná smlouva uzavírána? Jaká bude minimální spoluúčast za každou nahlášenou škodu a je stanoven maximální počet hlášených škod na rok? A jaké bude roční pojistné takové smlouvy?
 3. Byl jsem na posledním jednání (odcházejícího) zastupitelstva, dost tristní. Co jsem pochopil, pojistka bude sjednána s Českou pojišťovnou jakožto jedinou oslovenou. Asi toho měli na zastupitelstvu dost......... PS. on je tady nějaký Sokol Čakovičky??? jsem si nevšiml.........
 4. Dobrý den, dovolte, abych reagoval na Váš dotaz. V obci již několik let působí Sportovní klub Čakovičky, z.s., který navazuje na 80letou tradici původního sportovního klubu. Více informací naleznete na našich stránkách http://skcakovicky.cz/index.php/klub Pokud máte zájem nám pomáhat s organizací různých sportovních i kulturních akcí neváhejte nás oslovit. Kontakt naleznete na našich stránkách. Děkuji. Karel Tomášek předseda SK Čakovičky.

Zanechte komentář