Aktualizace: Přeplněná MHD

Dovolte mi Vás informovat o aktuálním stavu jednání k přeplněnému autobusu 351.

Iniciovali jsme jednání s ROPID, který má na starost organizaci veřejné dopravy v Čakovičkách a okolí. Po prodiskutování ostatních variant se jako neschůdnější zdá varianta s protažením ranního spoje, který končí v Hovorčovicích, až do Neratovic. Jedná se o spoj, který by v Čakovičkách stavěl v 7:16.

Nový spoj znamená pro obec finanční investici. Vzhledem k tomu, že se nový spoj dotýká i okolních obcí, požádali jsme, na společném jednání, o jejich finanční participaci. Jakmile budou za každou obec finance schváleny příslušným zastupitelstvem, bude realizována i změna jízdního řádu, jak je popsáno výše.

Jakmile budeme mít nové informace, budeme Vás informovat.


One Reply to “Aktualizace: Přeplněná MHD”

  1. Jarka Šafářová

    Dobrý den, řešení přeplněného autobusu vítám, ale …. Mám stejný názor jako Lucka Cibulková. Děti v 7:16 jezdit nebudou. Autobus do Neratovic jede 7 minut (na Kojetickou) plus 2 minuty do školy. Děti budou před školou v 7:25 a škola se otevírá v 7:40. Čtvrt hodiny tam nikdo “zbytečně” v zimě a s těžkou taškou stát nebude. Mám tři děti, které dojíždí do Neratovic. Ráno se vypravují sami. Všichni tři řekli, že dřív “tedy rozhodně jezdit nebudou, přece nebudou vstávat o 10 minut dřív”. Kdybych je vypravovala já, tak je také na dřívější autobus nevypravím. Právě z důvodu zbytečného douhého stání před školou. Obávám se, že obec vydá velké peníze pro nízkou efektivitu.
    Nebylo by lepší přidat pozdější autobus? Cca v 7:35 nebo 7:40? Tímto autobusem by jezdili všichni, kteří navštevují v Neratovicích vícelété gymnázium (a je jich dost). Gymnázium začíná výuku až v 8:10. Takže by se děti přirozeně rozdělily. S pozdravem Šafářová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.